Gładkie stopy bez frezarki

lis 15, 2020

Pedikiur wykonany w celach kosmetycznych obejmuje pielęgnację skóry stóp i paznokci. W efekcie pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka, skóra na stopach będzie gładka i odżywiona. Pedikiur leczniczy (podologiczny) zaleca się w przypadku występowania wrastających paznokci, popękanych pięt, odcisków czy też modzeli. Najczęstszym rodzajem pedikiuru oferowanym w gabinetach kosmetycznych jest pedikiur frezarkowy. Jednak w świecie kosmetyki wszystko idzie do przodu i coraz więcej gabinetów wprowadza do swojej oferty alternatywny zabieg. Frezarkę zastępują dermokosmetykami, które mają działanie złuszczające dzięki zasadowemu składnikowi w swojej recepturze, a jest nim Potassium hydroxide (wodorotlenek potasu), który ma także działanie emulgujące i stabilizujące pH.

Jakie są zalety takiego pedikiuru i co go wyróżnia na tle pedikiuru frezarkowego?

1. Szybsze pozbycie się zrogowaciałego naskórka.
Przy użyciu frezarki trwa to znacznie dłużej, w przypadku dużego rogowacenia wymagane jest wykorzystanie większej liczby kapturków o różnych gradacjach, co dodatkowo generuje koszty.
2. Zdecydowanie mniej pyłu w trakcie i po zabiegu.
Lepszy komfort pracy i mniej bałaganu.
3. Nie ma hałasu, który generuje frezarka.
4. Klientki, które mają wrażliwe stopy, nie odczuwają dyskomfortu.
5. Poza działaniem złuszczającym nawilża i regeneruje skórę na stopach.

Jak powinien prawidłowo przebiegać pedikiur bezfrezarkowy?

1. Zabieg rozpoczynamy dezynfekcją stóp klientki przy użyciu preparatu dostosowanego do tej czynności.
2. W kolejnym etapie oglądamy skórę i paznokcie na stopie, przeprowadzamy wywiad z klientką w celu wyeliminowania przeciwwskazań do wykonania zabiegu.
3. Obmywamy stopy klientki wodą z preparatem myjącym w celu przygotowania do dalszego zabiegu. Nie jest wskazane długotrwałe moczenie nóg przed zastosowaniem preparatu złuszczającego.
4. Skracamy i opiłowujemy paznokcie.
5. Na skórki nakładamy płyn zmiękczający i po około 45 sekundach przystępujemy do odsunięcia drewnianym patyczkiem i w razie konieczności usunięcia przy użyciu cążek skórek wokół paznokcia.
6. Na miejsca z nadmiernym zrogowaceniem, np. na piętach, dużym palcu lub na podeszwie stopy, aplikujemy płyn złuszczający i pozostawiamy od 5 do 10 minut. Jeżeli preparat ma rzadką konsystencję, nakładamy najpierw gruby ręcznik celulozowy i na niego aplikujemy produkt, dzięki temu nie spłynie z miejsc, na które został naniesiony.
7. Na drugiej stopie powtarzamy czynności z punktu 5. i 6.
8. Po upływie czasu dostosowanego do wielkości zrogowacenia plastikową lub metalową szpatułką ściągamy naskórek. Pozostałości możemy zetrzeć jednorazową tarką.
9. Dla dopełnienia zabiegu wykonujemy delikatny piling. Po zakończeniu płuczemy stopy w wodzie.
10.Po osuszeniu stóp nanosimy i wmasowujemy intensywnie nawilżający krem do stóp.
11. Na koniec możemy przystąpić do aplikacji hybrydowego lub klasycznego lakieru, uprzednio odtłuszczając i dehydrując płytkę paznokcia.

Należy jednak pamiętać, że nie zawsze można wykonać pedikiur lub bardziej zaawansowany zabieg podologiczny. Jeśli nasza klientka boryka się z jednym z poniższych problemów, najpierw skierujmy ją do gabinetu lekarskiego.
– zmiany na skórze o charakterze zapalnym, alergicznym lub ropnym
– brodawki
– świeże blizny, rany
– grzybica, drożdżyca
– cukrzyca (nieuregulowany poziom cukru).

Pielęgnacja domowa

Żeby utrzymać długotrwały efekt zabiegu trzeba pamiętać o systematycznej pielęgnacji stóp w domu. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry od środka. Efekt ten uzyskamy pijąc codziennie odpowiednią ilość wody. Narastający, zgrubiały naskórek należy usuwać na bieżąco tarką. Trzeba pamiętać o jej umyciu i zdezynfekowaniu po każdorazowym użyciu, co zapobiegnie powstaniu bakterii i przy kolejnym zastosowaniu przeniesieniu ich na stopy. Warto stosować też pilingi do stóp, które wspomagają usuwanie naskórka. Bardzo ważne jest codzienne nawilżanie. Do tego celu warto użyć kremu, który ma w składzie mocznik. Jeśli zastosujemy się do tych zasad, stopy zawsze będą zadbane i wypielęgnowane.

Monika Kuśmierska
Salon Ultraviolet

Call Now Button